DHL rozširuje kapacitu farmaceutického logistického centra pri Frankfurte

Spoločnosť DHL rozširuje kapacitu svojho logistického kampusu pre potreby farmaceutického priemyslu vo Florstadte, 35 km severne od Frankfurtu. Divízia spoločnosti, DHL Supply Chain, tam stavia nové logistické centrum na ploche 32 000 km2, čím sa celková kapacita kampusu zvýši na 70 000 km2. Nové centrum plánujú otvoriť koncom roka. DHL takto zároveň posilní ekonomickú pozíciu regiónu Rýn-Mohan.

Ilustračné foto

Nové logistické centrum ponúkne zákazníkom DHL Supply Chain z odvetvia farmaceutických a medicínskych produktov dodatočnú skladovaciu kapacitu v teplotných zónach 15-25°C, 2-8°C a -24°C. Zároveň budú môcť využiť osobitnú zónu s rozlohou 1 750 m2 na uskladnenie nebezpečných materiálov. Centrum získalo všetky hlavné certifikáty pre oblasť zdravotníctva, ako sú GDP, GMP a ISO 13485.

Umiestnenie logistického centra v blízkosti Frankfurtu umožňuje efektívne prepojenie na letisko, sieť balíkov a expresných zásielok DHL, ako aj železničnú a diaľničnú sieť.

Klimaticky neutrálny sklad využíva fotovoltaiku, tepelné čerpadlá a solárne panely. Aj vďaka tomu získal certifikát Zlatý štandard od Nemeckého výboru pre udržateľné budovy, DGNB. Prispieva tak zároveň k cieľu celej skupiny DHL, ktorým je dosiahnuť do roku 2050 logistiku s nulovými emisiami. Zákazníkom DHL Supply Chain umožňuje toto zariadenie tiež dosahovať lepšiu udržateľnosť ich vlastného dodávateľského reťazca.

Pridaj komentár