DHL zabezpečí dodávky vakcín

Skupina Deutsche Post DHL začína s medzinárodnou distribúciou vakcín proti Covid-19. Po tom, ako v decembri 2020 začala s prvými dodávkami do Izraela, bude spoločnosť zabezpečovať distribúciu vakcíny aj do ďalších krajín. V Nemecku sa spoločnosť dohodla na distribúcii vakcín s vládou Dolného Saska ako prvou zo spolkových krajín.

Spoločnosť DHL zabezpečí medzinárodné dodávky vakcín proti Covid-19 pomocou svojej rozsiahlej siete v 220 krajinách sveta. Na náročnej logistickej operácii sa bude podieľať 9 000 zamestnancov. Firma pri tom využije svojich 260 lietadiel, ako aj spoluprácu s mnohými partnerskými leteckými spoločnosťami.

V Nemecku za vakcinačný manažment zodpovedajú jednotlivé vlády spolkových krajín. Dolné Sasko bolo prvou z nich, kde sa krajinská vláda dohodla s DHL na uskladnení a distribúcii 2,2 milióna dávok vakcín a 350 paliet očkovacieho vybavenia. DHL sa pripravuje aj na distribúciu pre ďalšie spolkové krajiny, s ktorých vládami sa rokovania blížia k úspešnému koncu.

Skladovanie vakcín je náročné z hľadiska požadovanej teploty, ktorá je -70°C pri mRNA vakcínach od Biontech/Pfizer. DHL využije svoje dva sklady certifikované na uskladnenie medicínskych zásielok. Chladiace kapacity sú pripravené aj pre vakcíny vyžadujúce teploty -20°C, ako aj 2-8°C.

Zdroj obrazových médií: Deutsche Post AG

Pridaj komentár