Česká pošta pridá balíkové výdajné boxy

Česká pošta oznámila, že plánuje rozšíriť svoju balíkovú infraštruktúru o výdajné boxy. Do projektu ide spoločne so Správou železníc. Na obsluhu boxov vyberie externú zásielkovú firmu pomocou tendra.

Česká pošta a Správa železníc ušetria čas zaneprázdneným ľuďom

Česká pošta podniká konkrétne kroky na rozšírenie svojej siete výdajných miest na balíky. Nedávno informovala o svojom úspešnom projekte Balíkovňa, ktorý umožňuje vyzdvihnutie balíka na viac ako 5000 poštách a externých Balíkovniach. Teraz chce ísť ešte ďalej. So Správou železníc sa dohodla na vytvorení takmer 300 nových výdajných miest v podobe boxov. Tie budú umiestnené v 144 železničných staniciach a 135 poštách.

Balíkoboxy má obsluhovať externá zásielková firma. O tom, ktorá to bude, rozhodne tender. S úspešným uchádzačom pošta uzatvorí zmluvu na päť rokov.

Stanice sú miestom častej a početnej cirkulácie ľudí. Sú teda vhodnou voľbou na umiestnenie infraštruktúry slúžiacej širokej zákazníckej báze. Takto si zákazník e-shopu bude môcť balík pohodlne vyzdvihnúť napr. cestou na vlak. Výhodou pre prevádzkovateľa bude získanie lukratívnych priestorov.

V nasledujúcich rokoch plánuje pošta zriadiť balíkové výdajné boxy aj v iných lokalitách.

Pridaj komentár