Site icon MARTES, s.r.o.

V kaštieli budú vaši blízki s naším riešením SOS GUARD v bezpečí

Naše riešenie SOS GUARD už pomáha klientom a personálu luxusného zariadenia sociálnych služieb pre seniorov v Mošovciach. Používateľsky jednoduché, ale pritom odborne veľmi dobre prepracované riešenie podstatne zvyšuje bezpečnosť a pohodlie klientov a zefektívňuje ošetrovateľskú prácu personálu.

V krásnom prostredí kaštieľa v Mošovciach prevádzkuje náš klient, spoločnosť Belis, luxusný komplex sociálnych služieb pre seniorov. Luxusné zariadenie samotné samozrejme určite nestačí na kvalitnú starostlivosť. Spoľahlivú opateru po zdravotnej stránke zabezpečuje profesionálny zdravotný personál. Aby sme im to uľahčili a zároveň posilnili bezpečnosť zraniteľnej klientely, inštalovali sme v kaštieli náš hardvérovo-softvérový systém SOS GUARD.

Systém je šitý na mieru pre potreby seniorského centra. Pozostáva z dohľadového centra a nositeľných zariadení, ktoré dostane každý klient. Smart náramky sú vybavené mobilnými SIM kartami aj GPS. Dohľadové centrum využíva prehľadnú aplikáciu, ktorá lekárom a sestrám umožňuje v reálnom čase získavať všetky podstatné informácie o zverených senioroch.

S pomocou SOS GUARD zostane viac času na to podstatné

Ak klient opustí bezpečnú zónu objektu, dohľadové centrum o tom okamžite dostane informáciu. Ak sa klient stratí a nevie si rady, pomocou náramku si môže jednoducho privolať pomoc. Zariadenie umožňuje obojsmernú hlasovú komunikáciu medzi klientom a dohľadovým centrom.

V prípade zdravotnej núdze stačí na 3 sekundy stlačiť na náramku SOS tlačidlo a pomoc bude hneď na ceste. Miesto pomôže zamerať GPS.

Inteligentné zariadenie je vybavené aj akcelerometrom, ktorý vie identifikovať pád. Dokonca rozlišuje medzi bežným zakopnutím a pádom, ktorý môže spôsobiť vážnejšie problémy.

A to nie je všetko. Nasadenie systému v prostredí, kde je dôležité pravidelne sledovať zdravotné údaje, nám otvorilo nové možnosti v oblasti telemedicíny. Systém SOS GUARD automaticky zbiera údaje o telesnej teplote, tepe a tlaku. Zdravotnícky personál tak už nemusí obiehať klientov, aby im zmeral napr. teplotu. Systém tiež spoľahlivo zaznamenáva dávkovanie liekov, čím sa znižuje riziko zlyhania ľudského faktora.

V kaštieli v Mošovciach sme možnosti nášho systému SOS GUARD využili naozaj naplno.

Exit mobile version